Sruby Polák s.r.o.

Srubové domy

Srub je dřevěná masivní stavba z kulatiny od nás o středovém průměru ve 12. metrech 35 cm a více. Je to vodorovné pokládání kulatiny v rozích pomocí dlabů překříženým roubením.

Srubové domy
Srubové domy Srubové domy

Kanadská technologie

Vyznačuje se použitím kulatin jako hlavního stavebního prvku. Kmeny jsou pouze zbaveny kůry a líka, další postupem i ohoblováním a poté jsou již připraveny k opracování na stavební prvky této technologie. Tento způsob výstavby si žádá velkou zručnost a přesnost zpracování.

Mezery mezi kládami u této technologie chybí, stěny působí jako souvislý masiv. Absence mezer mezi kládami se dosahuje použitím speciálního značkovacího přípravku a izolace se umístí podél klády v izolačním kanálu. Přitom jsou zachovány všechny přirozené ohyby klády, což dodává každému domu a stěně neopakovatelnost a individuální charakter. Vrcholem tesařského umění jsou těsně s přesností na milimetr, upravené rohové spoje klád.

Zvláštností této technologie je zachování pevné vnější vrstvy kulatiny (odstraňuje se při roubení), což zabrání stěnám, aby promrzaly při nízkých teplotách a podstatně zvyšuje životnost stavby. Šetrně zachovaná vnější vrstva se podílí na správné filtraci vzduchu kulatinou, vytváří neopakovatelné mikroklima uvnitř stavby. Chlad v létě a teplo v zimě. Navíc zachování pevné vnější vrstvy (vnějších 3–5 cm) činí kulatinu přirozeně odolnější vůči vlivům vnějšího prostředí, tvorbě plísně, modrání a změnám struktury pod vlivem UV záření.

Nabídka

Nevybrali jste si ze srubových domů?

Nevadí.
Máme pro vás ještě nabídku roubenek.